محصول به علاقه مندی ها اضافه شد
نمایش لیست علاقه مندی ها

سوالات متداول در نرم افزار وب

۲۸ تیر پیوند کوتاه بدون دیدگاه

نحوه راه اندازی نرم افزار وب روی سیستم و فایل های مورد نیاز ؟

نحوه راه اندازی در قالب  یک راهنما در پک نرم افزار تحویل مشتری می شود . در همان پک ، فایل های مورد نیاز و پیشنیاز نصب ارایه می شود .

دیتا ها در نرم افزار وب و حضور و غیاب چگونه بارگزاری می شود ؟

تمام اطلاعاتی که به نرم افزار حضور و غیاب تایگر داده می شود در نرم افزار وب نیز مشاهده می شود پس قاعدتا نیاز به ثبت مجدد در وب نیست .

فرق بین کار بر ادمین با کار بری که در وب تعریف شده و دسترسی کامل به تمام قسمت های وب دارد ؟

تفاوت اصلی آن در این است که قسمت چارت سازمانی که در نرم افزار وب جهت تفکیک پرسنل از لحاط قسمت و اختصاص آنها به یک مدیر خاص است فقط از طریق کاربر ادمین امکان پذیر است . یعنی حتی اگر یک مدیر با دسترسی کامل تعریف کنیم نمی تواند جزییات چارت سازمانی را ببیند .

کاربرد هماهنگ سازی مرخصی ؟

مرخصی بر خلاف ماموریت سقف دارد پس در نتیجه محدوده استفاده شده آن توسط یک کاربر خاص باید دقیق محاسبه شود . هرگاه یک کاربر درخواست مرخصی را از طریق برنامه وب به مدیر خود ارسال کند و در صورتی که زمان ثبت مرخصی در دستگاه با زمان ثبت شده در نرم افزار اختلاف زمانی داشته باشد تا ماکسیمم نیم ساعت را می توان توسط این گزینه هماهنگ و تنظیم کرد و اضافه بر آن از کارکرد کم می شود ( پرسنل باید دقت کنند که مرخصی خود را در دستگاه برابر با زمان درخواست شده در نرم افزار ثبت کنند )

نحوه درخواست مرخصی ؟

بعد از اینکه برای هر کاربر یک اکانت در نرم افزار وب تعریف شد در قسمت سطوح دسترسی باید برای همه کاربران معمولی یا خاص گزینه درخواست تیک بخورد . در این صورت کاربر با وارد شدن به وب ( از طریق یوزر و پسوور خود ) وارد گزینه درخواست شده و با انتخاب مرخصی و دادن زمان درخواست شده و ثبت آن ، درخواست خود را ثبت کرده و این درخواست بنا بر تنظیمات نرم افزار در اختیار مدیر واحد قرار می گیرد که مرحله بعد تایید و اعمال در گزارش ماهیانه کار بر مورد نظر است